Deneme Veri Tabanları
Military Big Data veri tabanı 01.12.2023 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Kullanıcılarımız ilgili veri tabanından kampüs dışından yararlanabilmesi için VPN ayarlarını yapması gerekmektedir. Military Big Data, kara, deniz, hava, robotik platformlar, silah sistemleri ve mühimmat hakkında yüksek hacimli ve çeşitli bilgileri, ülke detaylarıyla birlikte sunmaktadır. Tüm akademik araştırmalarda operasyon, teşhis, tanımlama, iş geliştirme, eğitim ve karar alma süreçlerinde katma değer yaratmayı hedefler.
Erişim için TIKLAYINIZ.
Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ.
Sage Premier veri tabanı 14.12.2023 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Kullanıcılarımız ilgili veri tabanından kampüs dışından yararlanabilmesi için VPN ayarlarını yapması gerekmektedir. Sage Premier; İşletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp gibi konularda tam metin erişimli dergileri içermektedir.
Erişim için TIKLAYINIZ.
İçeriğinde 1928’den günümüze yaklaşık 350.000 kaynakça, Başta HUKUK olmak üzere ULUSLARARASI İLİŞKİLER, İKTİSAT, İŞLETME, SİYASİ BİLİMLER, EKONOMİ ve KAMU YÖNETİMİ gibi temel alanları kapsamakta ve %70'inin tam metin içeriklerine ulaşılabilmektedir.
Erişim için TIKLAYINIZ.
Tanıtım Videosu için TIKLAYINIZ.
Total Materia veri tabanı 31.12.2023 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Total Materia, 450,000'in üzerinde metal ve metal dışı malzemenin 20,000,000'den fazla özellik kaydını barındıran, Metalurji Mühendisleri başta olmak üzere tüm ilgili mühendislik alanlarında çalışan akademisyenlerin yararlanabileceği, Türkçe dil desteği de sunan, geniş kapsamlı bir malzeme veri tabanıdır.
Erişim ve detaylar için TIKLAYINIZ.
Fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında dünyanın farklı coğrafyalarında yayınlanan nitelikli bilimsel dergileri tarayan Academindex aracılığıyla, yaklaşık 8 bin dergi ve 7 milyondan fazla makaleye erişim sağlanabilmektedir. 
Erişim ve üyelik için TIKLAYINIZ.
Atıflara erişim için TIKLAYINIZ.
Tümer ALTAŞ Dil Eğitimi Veri Tabanı - 30.12.2023 Tarihine Kadar
https://tumeraltas.com.tr adresinde kurumsal e-posta adresinizle (btu.edu.tr / ogrenci.btu.edu.tr“Kayıt” oluşturun ve mailinize gelen onay e-postasında yer alan bağlantı adresini tıklayarak üyeliğinizi etkinleştirinSisteme giriş yaptığınızda “Derslerim” menü başlığından tüm içeriklere ulaşabilirsiniz.
İçerik için TIKLAYINIZ.