Video Veri Tabanları
AKAGEV (Akademik Gelişim ve Eğitim Veri Tabanı) - Video Veri Tabanı

Akademik Gelişim ve Eğitim Veritabanı (AKAGEV) üniversite öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve iş dünyasının eğitim ihtiyaclarını online ve intaratktif bir ortamda sağlamak amacıyla kurulmuş bir veri tabanıdır. AKAGEV platformunda yer alan online-interaktif video dersler, ilgili derslere ait eğitici materyaller ile desteklenmektedir. Kullanıcılar tablet veya telefonlarından 7 gün 24 saat kesintisiz derslere ulaşabilirler. AKAGEV tarafından sunulan altyapı android ve IOS tabanlı tüm cihazlarla uyumludur. AKAGEV’de yer alan eğitimler en az doktora derecesine sahip uzmanlar tarafından verilen 47 ders başlığından oluşmaktadır.
Erişim için TIKLAYINIZ.
Personel ve öğrencilerimiz sisteme "Kayıt ol" kısmından kurumsal mail adresleriyle (@btu.edu.tr ve ..@ogrenci.btu.edu.tr adresler) üye olabileceklerdir. Üye olduktan sonra mail adreslerine gelecek olan doğrulama kodunun onaylanması gerekmektedir.
AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi) - Video Veri Tabanı

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi, Nvivo, SPSS, EndNote, Maxquda, Karma Yöntem Eğitimleri, CMA, Meta Analizi, Nitel Araştırma Yöntemleri, Sağlık Bilimleri için Vaka Temelli İstatistik başta olmak üzere, bilimsel araştırma yöntemleriyle ilgili 166 ders başlığından oluşmaktadır.
Erişim için TIKLAYINIZ.
Personel ve öğrencilerimiz sisteme "Kayıt ol" kısmından kurumsal mail adresleriyle (@btu.edu.tr ve ..@ogrenci.btu.edu.tr adresler) üye olabileceklerdir. Üye olduktan sonra mail adreslerine gelecek olan doğrulama kodunun onaylanması gerekmektedir.
Rosetta Stone - Dil Öğrenme Programı

30 adet dilde eğitim imkanı sağlayan Rosetta Stone, dünyada 40.000’e yakın kurumun tercih ettiği yaygın bir dil eğitim aracıdır. Mobil veya bilgisayar üzerinden kurumsal mail adresinizle (......@btu.edu.tr / ...@ogrenci.btu.edu.tr) hesap oluşturarak kullanıma başlayabilirsiniz.
Ayrıntılar için TIKLAYINIZ. -- Erişim için TIKLAYINIZ.
 
KODSİS Veri Tabanı - 09.06.2023 Tarihine Kadar
İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça dil eğitimlerinin yanı sıra Mesleki Eğitimler, Kişisel Gelişim Eğitimleri ve Eğitmen Eğitimlerine yönelik olan veri tabanı içerikleri görsel ve işitsel kaynakların yanı sıra çevrim içi, çevrim dışı deneme sınavlarını ve ders anlatımlarını da içermektedir.
Personel ve öğrencilerimiz KODSİS için https://kodsis.dpu.edu.tr/kodsis/register adresinde yer alan  "Kayıt ol" kısmından kurumsal mail adresleriyle (@btu.edu.tr ve ….@ogrenci.btu.edu.tr) üye olabileceklerdir. Kayıt aşamasında kullanıcılar kampüs ağında olmalıdırlar. Üye olduktan sonra mail adreslerine gelecek olan doğrulama kodunun onaylanması gerekmektedir. Kurum dışından kayıt oluşturacak olana kullanıcılar öncelikle VPN (https://kutuphane.btu.edu.tr/index.php?sid=121) ayarlarını yapması gerekmektedir.
Erişim için TIKLAYINIZ.
***Kayıt olan kullanıcılarımız veri tabanını VPN gerekmeksizin kurum ağı dışından da kullanabileceklerdir.
***Deneme erişimi süresince e- Devlet üzerinden verilecek olan sertifikaları onaylama yetkiniz bulunmamaktadır.