Bibliyografik Atıf Veri Tabanları
  APA Psycınfo - Bibliyografik Atıf Veri Tabanı
Davranış ve Psikoloji bilimlerinde 1800'lü tarihlere uzanan hakemli dergiler, tezler, ansiklopediler, kitap ve kitap bölümleri olmak üzere 5 milyonun üzerinde  kaynaklağa ait kapsamlı ve geniş çaplı bibliyografik bilgi sağlamaktadır.
Erişim için TIKLAYINIZ.
CAB Abstract - Bibliyografik Veri Tabanı
Tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre   konularından oluşan 1024 dergiye tam metin erişim sağlayan veri tabanıdır. Tarım ve uygulamalı yaşam bilimlerinde en yüksek sayıdaki süreli yayın koleksiyonu kapsayıp, 1910 yılından günümüze zengin bilgi içeriğine sahiptir. Bütün içerik, CAB Direct ara yüzünden kullanıcılara sunulur.
Erişim için TIKLAYINIZ.
Mathscinet - Bibliyografik Veri Tabanı
American Mathematical Society tarafından çıkartılan MathsciNet, matematik literatürünün büyük bir kısmına dair bibliyografik bilgiler, özetler ve değerlendirmelerden oluşan, kolayca arama yapılabilen bir veri tabanıdır. Her yıl eklenen 125.000’i aşkın içeriğin büyük kısmı, Matematik Konu Sınıflandırmasına (MSC) göre sınıflandırılmıştır. İçeriğinde 4.148.919 yayın, 1.145.496 yazar, 1.650+ dergi, 25.560 aktif hakem, 2.816.640 orijinal çalışmaya direkt bağlantı, 20.378.713 atıf eşleşmesi bulunmaktadır.
Erişim için TIKLAYINIZ.
Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan 1400+ derginin indekslendiği bibliyografik-atıf veri tabanıdır.
Erişim için TIKLAYINIZ.
Scopus - Bibloyografik Atıf Veritabanı
Elsevier'in 2004 yılında başlattığı bibliyografik ve atıf veri tabanıdır.
Erişim için TIKLAYINIZ.
TR Dizin - Bibloyografik Atıf Veritabanı
Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler temel konularında, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mühendislik, Temel Bilimler, Sağlık Bilimleri, Veterinerlik, Sosyal ve Beşeri Bilimler alt konu alanlarında dergilerden oluşmaktadır. Dizinde yer alan dergilerin makalelerine ait bibliyografik bilgilerin (makale adı, yazar, öz vs.) yanı sıra, ULAKBİM müdürlüğü ile dergi editörlükleri arasında imzalanan katılım izni sözleşmesine bağlı olarak, makale tam metinlerine de erişilebilmektedir.TR Dizin’in kapsamını oluşturan ulusal bilimsel dergiler, ULAKBİM TR Dizin uzmanları ile ilgili konu alanlarındaki uzman ve akademisyenlerden oluşan komiteler tarafından Dergi Değerlendirme Kriterlerine bağlı olarak seçilmektedir.
Erişim için TIKLAYINIZ.
Web of Science - Bibliyografik Atıf Veritabanı
Çok sayıda farklı akademik disiplin için kapsamlı bibliyografik ve atıf bilgi sunan veri tabanıdır.
Erişim için TIKLAYINIZ.